قربانیان بی صدای جنگی فراموش شده – The Silent Victims of a Forgotten War

عکاس: پائولا برونستاین – Paula Bronstein

سال: ۲۰۱۶

نگاهی به عکس قربانیان بی صدای جنگی فراموش شده

نگاهی به عکس قربانیان بی صدای جنگی فراموش شده

نجیبه خواهر زاده اش شابیر را در آغوش گرفته است. کودکی که در ماه مارس بر اثر انفجار بمبی در کابل افغانستان زخمی شده بود و خواهرش هم در همین انفجار کشته شده بود. این بمب هنگامی که مادر شابیر داشت کودکانش را به مدرسه میبرد در منطقه ای نسبتا آرام از کابل منفجر شده بود. 

با اینکه جنگ سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ افغانستان رسما پایان یافته است، تنش و درگیری ها هنوز هم در این کشور بردوام است. طالبان به عنوان شورشیان اصلی هستند، نیروهای ایالات متحده و دیگر نیروهای بین الملی هم ارتش افغانستان را در این جنگ حمایت می کنند. با افزایشی ناگهانی حملات انتحاری و حملات با هدف ایجاد آشفتگی و ناآرامی در زندگی شهری، جنگ به روستاها و شهرها نزدیک تر می شد. طبق آمار سازمان ملل، در سال ۲۰۱۶ تلفات کودکان ۲۴ درصد  افزایش یافته بود و ۲۵۸۹ زخمی و ۹۲۳ کشته به جای گذاشت.

پائولا برونستاین عکاسی مستقل است که بیشتر فعالیتش در بانکوک تایلند می گذرد. عکس های او نگاه یک انسان دوست و عکاس خبرنگاری مبارز را منعکس می کند. پائولا بیش از سی سال تجربه در زمیه اخبار دارد و چهارده سال برای تعداد مختلفی از روزنامه های ایالات متحده کار کرده بود قبل از این که به آسیا بیاید. از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ برای گتی امیجز کار کرد و مسائل مختلفی در سراسر جهان را پوشش می داد.

عکس هایش در بسیاری از رسانه های شناخته شده جهان منتشر شده اند. او به عکس گرفتن از پادشاهان و رئیس جمهوران، بلایای طبیعی، چالش ها و مشکلات سیاسی ادامه داد و همیشه فقیرترین و آسیب پذیر ترین مردمان روی زمین، از مغولستان گرفته تا افغانستان و آفریقا را مورد توجه قرار می دهد.

منبع: World Press Photo

دیدگاهی بنویسید.

avatar