رسیدن به آزادی در آب – Finding Freedom in Water

عکاس: آنا بویازیس – Ana Boyiazis

سال: ۲۰۱۶

نگاهی به عکس رسیدن به آزادی در آب

نگاهی به عکس رسیدن به آزادی در آب

برنده جایزه دوم عکس ورلد پرس فوتو در بخش مردمی.

زن جوانی یاد می‌گیرد که چگونه روی آب شناور بماند. زنی در حواشی اقیانوس هند در منطقه نیمه‌خودمختار زنگبار یکی از جزایر کشور تانزانیا واقع در شرق آفریقا.

دختران منطقه زنگبار به خاطر سنت‌های منطقه از یادگرفتن شنا محروم هستند. این مانع برای شنا کردن دختران و زنان در این مناطق بیشتر به خاطر محدودیت و و آداب و رسوم منطقه، کهنه پرستی و عقاید خشک مذهبی موجود است. همچنین نبود لباس شنا که بدن شناگر را کامل بپوشاند هم باعث این ممنوعیت‌ها بوده است. در روستاهای واقع در شمال زنگبار، پروژه پانجی (پانجی به معنای ماهی بزرگ ترجمه شده است) شرایطی را فراهم کرده تا زنان و دختران منطقه بتوانند با پوششی کامل به یادگیری شنا بپردازند. بنابراین بر خلاف آیین  و سنت‌های قدیمی منطقه، زنان هم می‌توانند وارد آب شوند و شنا یاد بگیرند.

این عکس از زنی بومی که با پوشش کامل شنا روی آب شناور است را در نوامبر ۲۰۱۶ آنا بویازیس عکاس و مستندساز آمریکایی ثبت کرد. او توانست جایزه دوم ورلد پرس فوتو را در این سال برای این عکس کسب کند. موضوعات مورد توجه او معمولا حقوق بشر، سلامت عمومی و مسائل و مشکلات زنان و دختران است. در طول عکس‌هایی که گرفته است همیشه سعی داشته حس دلسوزی و مهربانی، انسانیت و نوع دوستی را در بیننده برانگیزد.

منبع: World Press Photo

به این نقد امتیاز بدهید

دیدگاهی بنویسید.

avatar