دیگو فرازو تورکاتو – Diego Frazao Torquato

سال: ۲۰۰۹

نگاهی به عکس دیگو فرازو تورکاتو

نگاهی به عکس دیگو فرازو تورکاتو

این عکس مربوط به دیگو فرازو تورکاتو پسربچه دوازده ساله برزیلی است که در مراسم تدفین معلمش ویولون می نوازد. معلمش به او کمک کرده بود تا از طریق موسیقی از فقر  و رنج های زندگی دور شود.

دیگو از دوران کودکی به چندین بیماری همچون مننژیت مبتلا بود. او مبتلا به سرطان خون بود اما نمی توانست شیمی درمانی کند چون اپاندیسیت داشت و می بایست جراحی شود. دیگو در سال ۲۰۱۰ پس از ۲ روز بستری بودن در بیمارستان بر اثر این بیماری ها درگذشت. 

دیگو در ارکستر زهیِ آفرو رگا ویولون می نواخت. آفرو رگا سازمانی غیرانتفاعی است که به کودکان امید می بخشد تا از فقر و جنایاتی که محیط زندگی شان را پر کرده است رهایی یابند. عکس در مراسم خاک سپاری معلمش اواندرو جوا سیوا گرفته شد که در سال ۲۰۰۹ در مرکز شهر ریو دوژانیرو به قتل رسید. دیگو در چهار سالگی مبتلا به مننژیت بود که با ذات الریه تشدید هم شده بود. او با مشکلاتی در یادگیری مواجه بود، با این حال موفق به یادگیری ویولون شد. دیگو در محله زاغه نشین پارادا لوکا در شهر ریو به دنیا آمد و بزرگ شد، در رویاهایش می دید که ویولون او را به سوی تماشای دنیا می برد. متاسفانه مدت کوتاهی پس از تاریخ این عکس بر اثر سرطان خون درگذشت. در مراسم تدفین دیگو، ژورزه جونیور مدیر آفرو رگا گفت :«به نظرم میراث دیگو، امید است؛ امید و آرزو برای تغییر، برای بهتر شدن.»

منبع: Rebrn

دیدگاهی بنویسید.

avatar