نقد عکس آسمان زنده

عکاس: کریس مالینز

دوربین: Nikon D700

سال: ۲۰۱۱

نقد عکس آسمان زنده

نقد عکس آسمان زنده

این عکس بسیار زیبا و حرفه ای گرفته شده است. تصویر کهکشان راه شیری به عنوان پس زمینه، بنای سنگی به عنوان پیش زمینه و ترکیب رنگ ها در آن جلوه‌ی خاصی به عکس بخشیده اند. تصویر بسیار رویایی و فانتزی به نظر می آید. نور آن مناسب است فقط کمی طرفین تصویر تاریک به نظر می‌رسند، البته اگر نور پیش زمینه بیشتر می‌بود از تاثیر و زیبایی عکس کاسته می شد. درکل عکس فوق العاده ای است البته اگر واقعی باشد و با نرم افزارهایی همچون فوتوشاپ ویرایش نشده باشد.


موضوع عکس به خوبی انتخاب شده است. کادر بندی آن خوب بوده و تصویر زمین به اندازه کافی در عکس قرار گرفته است تا فضای بیشتری به زیبایی آسمان شب تخصیص داده شود. لنز بسیار بزرگ استفاده شده، انتخاب به جایی بوده است که کمک کرده است بزرگی دنیای درون عکس نمایان شود. قرار گرفتن راه شیری در پس زمینه و دیده شدن آن در لابه لای بنا، جذابیت ویژه ای به عکس بخشیده است. منبع نور آبی یا بنفش روی بنا و زمین مشخص نیست اما درکنار رنگ های گرم پس زمینه تعادل کاملی برقرار کرده اند. این رنگ آبی و رنگ نارنجی آسمان مکمل همدیگر اند در حدی که انگار بعدا کمی ویرایش شده باشد.

ترکیب بندی و نمایش عکس بسیار خوب بوده و نیاز به هیچ تغیری ندارد. تنها نور طرفین، کم به نظر می رسد که البته چندان هم مساله مهمی نیست. در چنین عکس هایی مساله اصلی استفاده از سه پایه، شناخت از محیط و داشتن صبر است که هر سه مورد رعایت شده است.

منبع: Guru Shots

دیدگاهی بنویسید.

avatar